Ogłoszenia duszpasterskie 11 VIII 2024

1. Przeżywamy obecnie w Kościele XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. 13 sierpnia, we wtorek po liturgii Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół naszej świątyni.
  3. 15 sierpnia – najbliższy czwartek w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej – odbędą się dożynki Gmino – Parafialne. Słowo Boże i Liturgię poprowadzi ks. prof. Jarosław Popławski. Prosimy mieszkańców Jaszczowa o przygotowanie świątynni i posesji w obrębie kościoła parafialnego na uroczystość odpustową oraz naszą straż o pomoc w zorganizowaniu procesji. Zapraszamy z wieńcami dożynkowi z naszej gminy i parafii.  Porządek Mszy świętych w tym dniu jest następujący: o godz. 8.00; 9.30; o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa. Po południu Msza święta będzie jeszcze odprawiona o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół.
  4. W ubiegłym tygodniu były zbierane ofiary – taca inwestycyjna na zobowiązania finansowe odnośnie malowania wnętrza kościoła, zebrano na ten cel 5500 zł. Na uwagę zasługuje ofiara przekazana na rzecz wykonanych prac w kwocie 500 zł.. Przekazał ją Pan Karol Niewiadomski. Zostało do spłaty tylko 20 000 tys. zł.
  5. Pamiętamy dramat małego Kamilka z Częstochowy, który został skatowany przez najbliższych, w wyniku czego zmarł. Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą państwową tzw. „Ustawą Kamilka”.

Jako parafia włączamy się w powstający system ochrony. System ten opiera się na:

– dokumencie, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, oraz działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takiej sytuacji.

– powołaniu Osoby Zaufanej z którą można się skontaktować, będzie to osoba świecka

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i naszej młodzieży.

6. Składamy naszym wiernym serdeczne podziękowanie za przekazane ofiary,  które są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Lubelskiej.