Ogłoszenia duszpasterskie 13 X 2024

1. Przeżywamy obecnie w Kościele XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: Ewangelia cierpienia i starości. W tym dniu wszyscy pomagamy młodzieży, która pragnie zdobywać wiedzę, posiada talenty i zdolności, a rodzice nie mają wystarczających środków materialnych. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom za każdą przekazaną ofiarę na to piękne dzieło, które od lat nazwane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.
  3. Dzisiaj 13 października po Mszy o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją.
  4. W liturgii kościoła wspominamy w piątek 18 października Św. Łukasza Ewangelisty.
  5. W środę 16 października sprawowana będzie Msza Święta o Duchu Świętym, poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 16:15.
  6. Podczas dzisiejszej niedzieli odbywa się doroczne liczenie katolików uczestniczących w Mszy Św. i przystępujących do Komunii św. Badanie odbywa się we wszystkich parafiach kraju.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary, w sensie tacy inwestycyjnej, które są przeznaczona na olej grzewczy.
  8. W naszej parafii obecnie funkcjonuje prężnie wiele grup. Grupy te wymagają troski duszpasterskiej i jednocześnie by mogły właściwie funkcjonować wsparcia finansowego. Ksiądz Adam w najbliższą niedzielę chce przeprowadzić zbiórkę do puszek na nagrody które chce zakupić dla dzieci uczestniczących w różańcu oraz konkursie na najpiękniejszy różaniec.