Uśmiech dla dziecka

Ksiądz Adam współpracując z lubelskimi domami dziecka  organizuje jak co roku zbiórkę słodyczy dla dzieci wychowujących się bez rodziców.

W najbliższym tygodniu do następnej niedzieli włącznie będzie można przynosić słodycze do naszego kościoła i składać je przy Panu Jezusie Miłosiernym obok ołtarza.

Maj jest miesiącem Komunii Świętych a dzieci w domach dziecka nie mają możliwości otrzymywania różnych podarków dlatego przez otwartość naszych serc wspomóżmy to dzieło i podarujmy dzieciom uśmiech.

Więcej informacji można uzyskać u ks. Adama.

Ogłoszenia duszpasterskie 19 V 2024

1. Obecnie w Kościele przeżywamy wspólnie uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny.
  2. W  20 maja, poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o 8.00 i 18.00.
  3. 20 maja odbędzie się poświęcenie pól o godzinie 16.00 –  Kolonia Antoniów i Antoniów oraz 25 maja o godzinie 16.00 – Jaszczów PKP i Klarów.
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie rady duszpasterskiej po Mszy Świętej o godzinie 17.00 w salce parafialnej.
  5. W niedzielę, 26 maja o godz. 17.00 młodzież z naszej wspólnoty parafialnej z klas ósmych i siódmych przystąpi do sakramentu bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Artur Miziński.
  6. W bieżącym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: 23 maja w czwartek, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. Zachęcamy młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej (młodzież i rodzice) w bieżącym tygodniu każdego dnia przed mszą św. rano, natomiast wieczorem od godz. 17.30. Zapraszamy.
  8. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania a po spotkaniu prosimy o przygotowanie świątynni, chodzi o wystrój kościoła i posprzątanie.
  9. W zakrystii jest możliwość nabycia tygodnika gość extra, zawarte są bardzo ciekawe, interesujące zagadnienia,, Matek Świętych’’, które odegrały piękną role w kościele. Mamy na uwadze, że każda mama to miłość. Cena jest niewielka, tylko 14 zł.

Strona na Facebooku

Z radością informujemy, że jest dostępna nasza strona parafii także na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z treściami tam zamieszczonymi oraz do obserwowania i promowania naszej strony.

Nowi Ministranci

W niedzielę 12 maja , w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godzinie 9.30, odbędzie się uroczysta Msza Święta, podczas której będzie miało miejsce przyjęcie do grona ministrantów 30 chłopców z naszej wspólnoty parafialnej. Taka uroczystość to zawsze wielka radość dla naszej parafii oraz oczywiście rodziny nowych ministrantów. Nowym ministrantom oraz ich rodzinom życzymy wielu łask Bożych i błogosławieństwa w pełnieniu tak zaszczytnej służby przy ołtarzu. Otaczamy ich szczególną modlitwą w tym czasie.