Strona na Facebooku

Z radością informujemy, że jest dostępna nasza strona parafii także na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z treściami tam zamieszczonymi oraz do obserwowania i promowania naszej strony.

Ogłoszenia duszpasterskie 12 V 2024

1. Obecnie w Kościele przeżywamy wspólnie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w wigilię Zasłania Ducha Świętego, która będzie sprawowana w sobotę o godzinie 18.00. Prosimy o przyniesienie świec, odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 14 maja wspominamy Św. Macieja Ap.;  w czwartek 16 maja – św. Andrzeja Bobolę, prezbitera, męczennika i Patrona Polski.
  4. W poniedziałek 13 maja o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół świątyni. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę 19 maja uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzieci z klas III z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią do I Komunii Świętej o godzinie 12.00. Mamy gorącą prośbę, aby w miarę możliwości kto nie jest związany z dzieckiem komunijnym wybrał inną godzinę uczestnictwa we Mszy Świętej, ze względu na komunię nie będzie Mszy o godzinie 10.45. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godzinie 9.00. Nas początku odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych.
  6. W środę i w piątek o godz. 16.00 odbędą się próby przed I Komunią Św. W czwartek od godz. 15.00 odbędzie się egzamin dla dzieci komunijnych wraz z rodzicami.
  7. W dzisiejszą niedzielę można nabyć Kremówki Papieskie w cenie 10 zł za sztukę. Ofiary są przeznaczone jako cegiełka wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Serdecznie zachęcamy do wsparcia SMALu.
  8. Dziękujemy za złożone ofiary na budownictwo sakralne naszej Archidiecezji.
  9. W dniu dzisiejszym z naszej wspólnoty parafialnej 30 chłopców podczas uroczystej Mszy Świętej o 9.30  złoży przyrzeczenia – od tego czasu będą mogli pełnić posługę ministrancką przy ołtarzu.
  10. Wczoraj odbył się mecz ministrantów. Rozgrywki odbyły się miedzy drużynami, ministranci z parafii Matki Kościoła w Świdniku i oczywiście parafia Milejów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej parafii. Gratulujemy pięknie.

Nowi Ministranci

W niedzielę 12 maja , w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godzinie 9.30, odbędzie się uroczysta Msza Święta, podczas której będzie miało miejsce przyjęcie do grona ministrantów 30 chłopców z naszej wspólnoty parafialnej. Taka uroczystość to zawsze wielka radość dla naszej parafii oraz oczywiście rodziny nowych ministrantów. Nowym ministrantom oraz ich rodzinom życzymy wielu łask Bożych i błogosławieństwa w pełnieniu tak zaszczytnej służby przy ołtarzu. Otaczamy ich szczególną modlitwą w tym czasie.