Ogłoszenia parafialne 9 VIII 2020 r.

 1. Przeżywamy obecnie w Kościele 19 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2. W czwartek, tj. 13 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele uroczysta msza św. i nabożeństwo fatimskie.
 3. Przypominamy, iż w piątek, tj. 14 sierpnia zgromadzimy się o godz. 18.00 na naszym cmentarzu parafialnym, będzie odprawiona msza święta w intencji naszych bliskich zmarłych. Będzie również możliwość modlitwy imiennej w wypominkach. Prosimy o nabywanie kartek wypominkowych. Modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych imiennie w wypominkach rozpocznie się o godz. 17.15. Przekazujemy państwu informację, iż taca z tego dnia jest przeznaczona na wywóz śmieci cmentarnych.
 4. W sobotę, tj. 15 sierpnia nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. W czasie uroczystej Sumy o godz. 12.00 podziękujemy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi za plony ziemi, za żniwa składając wieńce dożynkowe. Jest to znak naszego dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Zechciejmy również przynieść bukiety z ziół, zbóż i kwiatów. Zostaną one również uroczyście poświęcone. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w procesji, a mamy na uwadze dzieci komunijne, które sypią kwiaty, młodzież, osoby dorosłe i starsze. Prosimy również naszą Straż i orkiestrę o uczestnictwo w liturgii Sumy odpustowej. Liczymy również na przygotowanie kościoła na tę uroczystość. Zwracam się w szczególny sposób do mieszkańców Starościc o pomoc w pracach w przygotowaniu kościoła, otoczenia i wykonania prac wewnątrz kościoła, które są niezbędne.
 5. 15 sierpnia porządek odprawiania mszy świętych jest następujący: godz. 8.00, Suma odpustowa o godz. 12.00 i po południu msza święta o godz. 17.00.
 6. Za trzy tygodnie, tj. 30 sierpnia, w niedzielę w Starościcach będzie sprawowana o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa ku czci NMP Częstochowskiej.
 7. W bieżącym tygodniu w kościele odbędą się  spotkania przed I Komunią Św. – w środę, czwartek i piątek o godz. 16.00
 8. Towarzystwo Przyjaciół Milejowa w ramach realizacji projektu ze środków powiatu łęczyńskiego pod nazwą „DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ” serdecznie zaprasza na działania skierowane do mieszkańców Milejowa i okolic.
 9. 17 sierpnia 2020r w poniedziałek – Spotkanie poetyckie z lubelską poetką Panią  Marią Szczęsną – Jeleniewską  w sali parafialnej o godzinie 16.30 przed Mszą świętą.
 10. 18 sierpnia 2020 r. we wtorek – Koncert chóru ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR o godzinie 18.40 po Mszy świętej w Kościele.
 11. 19 sierpnia i 20 sierpnia 2020r środa i czwartek – wycieczki rowerowe turystyczno – poznawcze  „Odkrywanie śladów kultury chrześcijańskiej w powiecie łęczyńskim”. Wyjazdy jednodniowe, szczegóły i zapisy przyjmujemy poprzez wysłanie SMS, numer podany w gablocie ogłoszeń. Serdecznie Wszystkich zapraszamy do udziału w pierwszych Dniach Kultury Chrześcijańskiej.
 12. Serdecznie zapraszamy młodzież na regionalne spotkanie SMAL-u pt. „WSZYSTKO NIE TAK” do kościoła pw. św. Józefa w Łęcznej w dniu 19 sierpnia w godz. 15.00 – 20.00. Będzie to czas wspólnego dzielenia się doświadczeniem wiary przez młodych ludzi, ale także uczestnictwa w Eucharystii. Uwzględniając obowiązujące zalecenia epidemiczne prosimy młodzież o zapisywanie się na spotkanie przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 13. Na terenie naszej parafii w Jaszczowie został wybudowany ośrodek. Jest to Centrum Opiekuńczo – Mieszkaniowe. Przebywają tam osoby chore, które potrzebują opieki i wsparcia. 4 sierpnia obiekt ten został uroczyście otwarty i poświęcony. Na ręce naszego pana starosty Krzysztofa Niewiadomskiego chcemy podziękować za to piękne przedsięwzięcie i dzieło, które powstało. Jesteśmy wdzięczni za troskę, trud pracy i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty. Cieszymy się, że ludzie chorzy mają godne warunki dla swojego życia, rozwoju – wszyscy jesteśmy potrzebni i mamy pomagać jedni drugim. Bóg zapłać.
 14. Wyrażam wdzięczność panu Januszowi Grzechnikowi za piękną pracę na rzecz naszej świątyni. Pan Janusz odnowił – pomalował przedsionek, wejście do kościoła. Bóg zapłać. Chcemy jeszcze w tym miejscu położyć na tej posadzce zniszczonej terakotę.
 15. Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są złożone na Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
 16. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy do puszki będą przeznaczone jako pomoc dla poszkodowanych w Bejrucie.