Ogłoszenia duszpasterskie 9 XII 2018

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Jest to czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa.
2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Jest to dla całej naszej wspólnoty parafialnej czas modlitwy, skupienia i powrotu do Pana Boga.

3. Od 16 grudnia (tj. od niedzieli) rozpoczynamy Nowennę przed Bożym Narodzeniem. W niedziele nowenna będzie śpiewana o godz. 7.30, a w dni powszednie przed Eucharystią o godz. 17.00.
4. Zapraszamy i prosimy o zapisy w zakrystii chorych. Chcemy ich odwiedzić przed świętami Bożego Narodzenia z posługą sakramentalną.
5. W okresie Adwentu zwyczajem lat ubiegłych można przynosić dary żywnościowe, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Dary składamy w kościele.
6. W naszym kościele można nabyć świece wigilijne. Są one rozprowadzane przez czas rekolekcji przez Akcję Katolicką.
7. Są jeszcze do nabycia kalendarze maryjne, płyty z pastorałkami wykonywanymi m. in. przez Irenę Santor i Zdzisławę Sośnicką z muzyką Romualda Lipko. Taki prezent można przekazać pod choinkę. Cena płyty 25 zł. Można również nabyć modlitewniki do św. Antoniego – patrona naszej parafii.
8. W dniu dzisiejszym w całej naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za pomoc w której wyraża się ewangeliczna miłość i dobroć naszych serc.
9. Szkoła Podstawowa w Milejowie oraz GOK w Milejowie i fundacja „Mam marzenie” zapraszają na charytatywne Mikołajki, które odbędą się dzisiaj o godz. 15.00 w milejowskim GOK-u. W programie m. in. występy wokalne i taneczne, sztuka teatralna, licytacja przedmiotów przysłanych przez znane osoby ze świata sportu, filmu i muzyki, kiermasz ciast i ozdób bożonarodzeniowych. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na spełnienie marzenia ciężko chorego ucznia milejowskiej szkoły podstawowej.
10. Zapraszamy na Apel popielgrzymkowy, który odbędzie się w parafii św. Józefa w Łęcznej 14 grudnia, tj. w piątek o godz. 19.00.
11. Serdecznie zapraszamy 12 grudnia, tj. w środę o godz. 12.00 do Starostwa Powiatowego w Łęcznej na spotkanie dotyczące zakładania, rejestracji, przyznawania środków i pomocy finansowej Kołom Gospodyń Wiejskich, które już istnieją, jak również zainteresowane osoby, które chciałyby takie koła utworzyć lub zarejestrować. Zaproszenie kieruje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łęcznej oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łęcznej.