Ogłoszenia duszpasterskie 8 III 2020

 1. Obecnie przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Nie zapominajmy, iż Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy.
 2. W dzisiejszą niedzielę nazwaną „Ad gentes” przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji ofiary, które złożymy do puszki przed kościołem są przeznaczone dla polskich misjonarzy. W tym czasie chcemy im pomóc, aby ich praca w trudnych warunkach nad dziełem ewangelizacji przyniosła oczekiwane owoce. Wesprzyjmy ich trud naszym ofiarnym sercem.
 3. Tradycyjnie młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozdawać będzie po każdej Mszy Św. cytaty z dzisiejszej Liturgii Słowa. Niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu.
 4. Dziękujemy dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są z przeznaczeniem na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne  w Lublinie.
 5. Szanowni Państwo,
  Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia nowym koronawirusem. W Polsce doświadczamy pierwsze przypadki zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek.
  Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 °C, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
  Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 °C i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.
  Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.
  Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Podpisał Minister Zdrowia Prof. Łukasz Szumowski.

 • Policjanci Komendy Powiatowej Policji z Łęcznej zwracają się do Państwa z prośbą o korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, tzw. KMZB, które to narzędzie dostępne jest w Internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę pełnej nazwy narzędzia lub skrótu KMZB. Dzięki zaznaczeniu na mapie stwierdzonego zagrożenia z dostępnego katalogu zagrożeń, które zauważyli Państwo w swojej okolicy, następuje powiadomienie najbliższej jednostki Policji, której funkcjonariusze podejmują niezwłocznie działania eliminujące zagrożenie. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt z Dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.