Ogłoszenia duszpasterskie 7 XI 2021 r.

  1. Dziś przypada w Kościele 32 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego – I niedziela miesiąca. Modlimy się „aby osoby cierpiące na depresję albo wypalenie zawodowe znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie”.
  2.  W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszej modlitwie o naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii modlimy się codziennie za zmarłych polecanych imiennie w wypominkach. Zachęcamy do tej więzi i pamięci modlitewnej. Modlimy się za zmarłych do 14 listopada włącznie.
  3. 11 listopada obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za naszą wolność, niepodległość i suwerenność. Modlimy się na liturgii Eucharystii o godz. 8.00, by nasza Ojczyzna była wierna Krzyżowi i Ewangelii. Po mszy św. przejdziemy na nasz cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się dalszy ciąg uroczystości patriotycznej. Prosimy o udział poczty sztandarowe. Serdecznie zapraszamy na liturgię wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży głęboko na sercu.
  4. W  dniu dzisiejszym przed kościołami całej naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie. Pragniemy pomóc naszą modlitwą i składanym ofiarnym groszem naszym braciom w  wierze, którzy cierpią, ponoszą upokorzenia, są prześladowani za to, że wierzą w Pana Boga. Bóg zapłać za dar serca na ten cel.
  5. Tak jak co roku są do nabycia w zakrystii kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena kalendarza wynosi 6 zł.
  6. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji. Będą również zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem dla ludzi bezdomnych, opuszczonych i dotkniętych cierpieniem.