Ogłoszenia duszpasterskie 7 VII 2019

1. Przeżywamy obecnie w Kościele 14 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca lipca modlimy się: „Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.”. Z tej racji odbędzie się po Sumie wystawienie Najśw. Sakramentu.

“ Sędziowie są odpowiedzialni za decyzje, które mają wpływ na prawa i mienie osób. Ich niezależność pozwala zachować dystans wobec faworyzowania i nacisków, mogących zniekształcić decyzje, które muszą podjąć – podkreślił Ojciec Święty. – Sędziowie powinni pójść za przykładem Jezusa, który nigdy nie negocjuje prawdy. Módlmy się, aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa. ”

2. W sobotę, 13 lipca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św., po liturgii Eucharystii odbędzie się modlitwa różańcowa z procesją wokół świątyni.
3. Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia. Zwracamy się zwłaszcza do ludzi młodych, aby przeżyli rekolekcje w drodze. Atmosfera, entuzjazm i bycie ze sobą na modlitwie daje każdemu człowiekowi poczucie radości i więź bliskości z Panem Bogiem. Również w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.
4. W sąsiedniej parafii Łańcuchów 28 lipca odbędzie się festyn o charakterze rodzinnym Jakubki 2019. Program w gablocie ogłoszeń.
5. W parafii Łańcuchów w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00 sprawowana jest Msza Św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jakuba Apostoła z nabożeństwem i ucałowaniem relikwii.
6. W parafiach odbywa się zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych. Miejsce składowania – przy głównej bramie wjazdowej, na placu. Termin – do jutra, do g. 10.00.
7. W ostatnim czasie zostały zakupione urządzenia czyszczące do naszej świątyni. Jest to odkurzacz profesjonalny firmy Kaercher oraz odkurzacz piorący tej samej firmy. Zakupiono również 2 świece ołtarzowe i krzyż do kaplicy cmentarnej. Wartość zakupu wynosi w całości 4 820 zł. Jest to dar ołtarza rodziców dzieci I-komunijnych oraz częściowo dar ołtarza od młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania. Rodzice młodzieży bierzmowanej wcześniej ufundowali tron pod monstrancję. Bardzo dziękujemy za tę hojność na rzecz parafii.
8. W ubiegłym tygodniu w kaplicy cmentarnej – w zakrystii – zostały zrobione bardzo ładne meble i zostały poprawione urządzenia oświetleniowe. Koszt mebli wraz z pracami wyniósł 2850 zł.
9. Prosimy o przekazywanie ofiar na ogrodzenie cmentarza parafialnego.