Ogłoszenia duszpasterskie 7 V 2023 r.

 1. Obecnie w Kościele przeżywamy wspólnie V Niedzielę Wielkanocną. W dzisiejszą I niedzielę miesiąca maja modlimy się w następującej intencji: aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.
 2. W poniedziałek, 8 maja wspominamy w liturgii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski również patrona naszej archidiecezji lubelskiej. Pamiętamy również w modlitwie o naszym arcybiskupie Stanisławie Budziku – jest to dzień imienin naszego pasterza.
 3. W sobotę, 13 maja w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół świątyni.
 4. We wtorek, w czwartek i w sobotę o godz. 16.30 odbędą się próby przed I Komunią Św.
 5. W czwartek i w piątek odbędzie się egzamin dla kandydatów do bierzmowania. W czwartek na godz. 16:30 zapraszamy klasę 8c, Jaszczów oraz Starościce; zaś w piątek na godz. 16:30 zapraszamy klasę 8a i 8b. Prosimy o zabranie ze sobą indeksów.
 6. Zapraszamy na Mszę Świętą o Duchu Świętym; 10 maja o godz. 17:15 odbędzie się w kościele modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, natomiast o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta.
 7. Przez cały miesiąc maj odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek na Fundusz „Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom”, tzw. Nadzieja Radości. Dziękujemy za pomoc i wsparcie.
 8. W przyszłą niedzielę 14 maja w naszej parafii będę rozprowadzane Kremówki Papieskie, które są cegiełką  wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjeżdżają do Lublina z Wadowic i trafiają do nas w cenie 7zł za sztukę. Dodatkiem do kremówek będą Broszury z mało znanymi historiami z życia św. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do wsparcia SMALu.
 9. W imieniu Pana Krzysztofa Niewiadomskiego, Starosty Łęczyńskiego serdecznie zapraszamy Państwa w dniu dzisiejszym na piknik „Zdrowe Życie”, na placu przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej od godz. 10 do 19. Podczas mobilnych stref zdrowia skorzystać można m.in. z bezpłatnych badań i programów profilaktycznych, sposobów na wczesne wykrywanie raka piersi, porad dietetycznych, profilaktyki nowotworów skóry. Serdecznie zapraszamy.
 10. Chcę jeszcze przekazać państwu informację o ostatnich wydatkach parafialnych: w ostatnim czasie został wykonany kołowrotek, który ma służyć do rozwijania i złożenia dywanu. Materiał, który został użyty to stal kwasoodporna. Cena materiałów wraz z robocizną wyniosła 2900zł. Dziękujemy pięknie panu Zbigniewowi Antoniakowi za wykonaną pracę. Został również założony monitoring na zewnątrz budynku parafialnego, który również obejmuje parking przy plebanii. Koszt urządzeń wraz z robocizną wyniósł 4300zł. Dziękuję serdecznie panu Tomaszowi za pracę na rzecz parafii. Razem koszt wykonanych inwestycji wyniósł 7200zł.
 11. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom za przekazana ofiary, które są przeznaczone na ułożoną kostkę brukową. Do obecnej chwili nikt nie zajął się zbiórką ofiar z ul. Klarowskiej, bloków 26, 26 B i nie została objęta zbiórką strona Jaszczowa od Łysołaj od p. Białek przy szosie. Bardzo proszę o pomoc.
 12. Dziękujemy wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.