Ogłoszenia duszpasterskie 7 IV 2019

1. Przeżywamy obecnie w Kościele V Niedzielę Wielkiego Postu. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca modlimy się w następującej intencji: „Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych”.
2. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy o zgłoszenia chorych do zakrystii przed świętami wielkanocnymi. Chcemy ich nawiedzić z posługą sakramentalną.
3. Przyszła niedziela, 14 kwietnia jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Odbywa się poświęcenie palm podczas liturgii Mszy Św. Przed Sumą odbędzie się procesja wokół świątyni.
4. Od przyszłego czwartku będzie można w naszej parafii nabyć chleb dobroci. Pragniemy położyć ten chleb na stół wielkanocny i jednocześnie pomóc ludziom biednym, chorym i opuszczonym przez los.
5. Podczas rekolekcji będą zbierane dary żywnościowe, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.
6. Młodzież z naszej parafii przed kościołem będzie rozprowadzać palmy. Prosimy o nabywanie tych palm.
7. Dziękujemy również za ofiary na jałmużnę wielkopostną, które są składane do puszki przy wyjściu z kościoła. W ten sposób pomagamy ludziom biednym i potrzebującym wsparcia.
8. Z inicjatywy św. Jana Pawła II Niedziela Palmowa przeżywana jest w Kościele jako XXXIV Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym spotkaniu diecezjalnym. Program wywieszony jest w gablocie.
9. W piątek, 12 kwietnia rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa z Łęcznej. Jedna z tras – tzw. patriotyczna – prowadzić będzie przez Milejów i Klarów. Uczestnicy wyruszą z Łęcznej po Mszy Św. o godz. 18.00 spod kościoła św. Józefa Opiekuna Rodzin.
10. W sobotę, 13 kwietnia o godz. 19.30 w parafii św. Józefa w Łęcznej odbędzie się Apel Młodych, skierowany do młodych, którzy chcą rozwijać swoją wiarę we wspólnocie młodzieżowej. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku – Apel Młodych.
11. Od czwartku, tj. od 11 kwietnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które mają nas bezpośrednio przygotować do świąt wielkanocnych. W sobotę spowiedź rozpoczyna się o godz. 8.20.
12. Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie zaprasza na Kiermasz wielkanocny w dzisiejszą niedzielę, od godz. 15.00. W programie: przedstawienie „Bezdenna sadzawka” w wykonaniu uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Łęcznej, występ chóru „CORDI EST” działającego przy parafii pw. Św. Józefa w Łęcznej, rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu „Tradycje Wielkiej Nocy”, warsztaty świąteczne. Wśród wystawców wielu lokalnych twórców rękodzieła, stowarzyszenia oraz koła gospodyń gminy Milejów. Serdecznie zapraszamy.