Ogłoszenia duszpasterskie 6 XII 2020 r.

  1.  Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Jest to czas na przygotowanie na przyjście Pana Jezusa.
  2. W bieżącym tygodniu, tj. we wtorek przeżywamy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  3. W naszym kościele można nabyć nieustannie kalendarze maryjne i świece wigilijne. Zapraszamy zainteresowanych.
  4. Ze względu na niemożliwość uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych chcemy przygotować naszych wiernych do świąt Bożego Narodzenia przez spowiedź sakramentalną. Ze spowiedzi można skorzystać każdego dnia po południu po godz. 16.00.
  5. W dniu dzisiejszym w całej naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za pomoc w której wyraża się ewangeliczna miłość i dobroć naszych serc.
  6. Kierujemy jeszcze apel do wszystkich chętnych i ludzi dobrej woli, aby pomogli rozprowadzić opłatki do rodzin z naszej parafii. Niech ten biały chleb, którym połamiemy się wspólnie przy wigilijnym stole pomoże nam lepiej zrozumieć sens i istotę świąt Bożego Narodzenia.
  7. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych – gromadzili się na Eucharystii. Zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie.