Ogłoszenia duszpasterskie 6 XI 2022 r.

  1. Dziś przypada w Kościele 32 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj – w I niedzielę miesiąca – modlimy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
  2. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszej modlitwie o naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii modlimy się codziennie za zmarłych polecanych imiennie w wypominkach. Zachęcamy do tej więzi i pamięci modlitewnej. Modlimy się za zmarłych od 3 listopada do 14 listopada włącznie.
  3. 11 listopada obchodzimy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za naszą wolność, niepodległość i suwerenność. Modlimy się na liturgii Eucharystii o godz. 8.00, by nasza Ojczyzna była wierna Krzyżowi i Ewangelii. Po mszy św. przejdziemy na nasz cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się dalszy ciąg uroczystości patriotycznej. Prosimy o udział poczty sztandarowe. Serdecznie zapraszamy na liturgię wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży głęboko na sercu.
  4. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik (zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego) udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. (piątek, Narodowe Święto Niepodległości) wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  5. Dnia 9 listopada, w środę, odbędzie się spotkanie podsumowujące Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą o godz. 18:15. Serdecznie zapraszam na to spotkanie każdego, kto chociaż raz uczestniczył w naszych parafialnych rekolekcjach.
  6. Dzieci i młodzież, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych i dostarczyli plansze z naklejkami, zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 listopada na Mszę Świętą na godz. 10:45. Po Mszy będzie wręczenie nagród za udział w różańcu.
  7. Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika odnośnie wyborów do Rady Duszpasterskiej, prosimy o zgłaszanie kandydatur do 26 listopada. Podajemy imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz własnoręczny podpis. Kandydatury przekazujemy do Księdza Proboszcza, ewentualnie umieszczamy w skrzynce, która jest umieszczona przy stoliku z prasą katolicką.
  8. Dziękujemy serdecznie wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za przekazane ofiary, które są darem naszych serc, w sensie miesięcznej tacy inwestycyjnej na olej grzewczy. Bóg zapłać!
  9. W ubiegłym tygodniu tj. w czwartek zostały ponownie wywiezione śmiecie z naszego cmentarza parafialnego. Na obecny czas, miejsce składowania odpadów jest uporządkowane. Koszt wywozu śmieci wyniósł: 3.250 zł.
  10. W zakrystii są do nabycia Kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena jednego egzemplarza wynosi 9 zł.