Ogłoszenia duszpasterskie 6 VI 2021 r.

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele 10 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca modlimy się w następującej intencji: „Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością”. Po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Imienia Jezus.
  3. W czwartek, 10 czerwca gromadzimy się na mszy św. w naszym kościele o godz. 18.00. Jest to uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół świątyni oraz poświęceniem wianków i ziół. Ołtarze przygotują: I – Koła Różańcowe, II – Akcja Katolicka, III – Krąg Biblijny, IV – Starościce
  4. W piątek, 11 czerwca przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy się modlić o uświęcenie kapłanów. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca Swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 12 czerwca wspominamy w liturgii Kościoła Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii piękna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy. Nasza parafia jest oddana pod opiekę św. Antoniego, który jest patronem naszej wspólnoty. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00 z udziałem wiernych i zaproszonych gości. Uroczystość odpustową będą obsługiwali ojcowie redemptoryści. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii całą naszą wspólnotę parafialną. Zapraszamy również naszą Straż do udziału i obsługi uroczystości odpustowej. Tradycyjnie ze względu na uroczystość odpustową nie będzie sprawowana msza św. o g.10.45.
  7. W wigilię odpustu parafialnego, w sobotę 12 czerwca będzie odprawiona msza św. na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 18.00. Naszą modlitwę zanosimy w intencji naszych bliskich zmarłych, którzy spoczywają w tym świętym miejscu. Będzie również możliwość przed mszą św. modlitwy imiennej w  wypominkach. Kartki wypominkowe będzie można nabyć w kościele, ewentualnie na cmentarzu. Modlitwa różańcowa za zmarłych imiennie polecanych w wypominkach rozpocznie się o godz. 17.15. Przypominamy naszym wiernym i gościom, iż taca z tej mszy św. jest przeznaczona na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego.
  8. Chcemy wreszcie w bieżącym tygodniu rozpocząć prace na naszym cmentarzu parafialnym. Będziemy chcieli ułożyć kostkę brukową od głównej bramy (tzw. wjazd) do kaplicy z opaską i z jej odwodnieniem. Bliższe informacje na temat prowadzonych prac zostaną przekazane w najbliższym czasie.
  9. Młodzież, która przystępuje do sakramentu bierzmowania jest zaproszona na spotkanie we wtorek, 8 czerwca, po mszy św. wieczornej.

10. Ks. abp metropolita warszawski Kazimierz kard. Nycz zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przeprowadzenie zbiórki w dniu dzisiejszym na Świątynię Opatrzności Bożej. Wyraża podziękowanie wiernym za ofiarność i serca otwarte na potrzeby powstającego sanktuarium.