Ogłoszenia duszpasterskie 5 XII 2021 r.

  1.  Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Jest to czas na przygotowanie przyjścia Pana Jezusa. Dzisiejsza niedziela ma dla nas szczególną wymowę ponieważ rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Jest to dla naszej wspólnoty parafialnej czas modlitwy, skupienia i powrotu do Pana Boga.
  2. Dzisiaj – w I niedzielę miesiąca grudnia – modlimy się w następującej intencji: „Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego”. Po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  3. 8 grudnia przeżywamy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. O godz. 12.00 w naszej parafii odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu. Jest to Godzina łaski dla świata. Modlimy się w tym czasie szczególnie w intencjach swoich i swoich rodzin, ale także za Kościół powszechny, nawrócenie grzeszników i o pokój na świecie. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby powierzyć się Niepokalanej.
  4. Zapraszamy i prosimy o zapisy w zakrystii chorych. Chcemy ich odwiedzić przed świętami Bożego Narodzenia z posługą sakramentalną.
  5. W naszym kościele można nabyć świece wigilijne. Są one rozprowadzane przez czas rekolekcji przez Akcję Katolicką.
  6. W dniu dzisiejszym w całej naszej Archidiecezji są zbierane ofiary do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za pomoc w której wyraża się ewangeliczna miłość i dobroć naszych serc.
  7. 11 grudnia, w sobotę msza św. z godz. 17.00 zostaje przeniesiona na godz. 7.30 ze względu na spowiedź w sąsiedniej parafii.