Ogłoszenia duszpasterskie 5 XI 2023 r.

  1. Dziś przypada w Kościele XXXI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego.
  2. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca listopada modlimy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.
  3. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszej modlitwie o naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii modlimy się za zmarłych polecanych imiennie w wypominkach od 3 do 14 listopada włącznie. Wcześniej przed modlitwą różańcową jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych z tego dnia w wypominkach.
  4. 11 listopada tj. w sobotę obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za naszą wolność, niepodległość i suwerenność. Modlimy się na liturgii Eucharystii o godz. 8.00 by nasza Ojczyzna była wierna krzyżowi i Ewangelii. Po Mszy Świętej przejdziemy na nasz cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się dalszy ciąg uroczystości patriotycznej. Prosimy o udział poczty sztandarowe. Serdecznie zapraszamy na liturgię wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży głęboko na sercu. Przypominamy, iż wieczorem w tym dniu nie będzie Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.00.
  5. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych, niektórzy byli wytrwali i nie opuścili żadnego różańca otrzymują dzisiaj upominki, w sensie nagród za udział w różańcu.
  6. Przed świętami, tj. w piątek zostały wywiezione śmiecie z cmentarza parafialnego. Koszt wywozu wraz z załadunkiem i transportem wyniósł 2130 zł. Chcemy już w bieżącym tygodniu ponownie wywieźć śmieci z cmentarza i uporządkować to miejsce; obecnie tych śmieci jest bardzo dużo.
  7. W zakrystii są do nabycia Kalendarze maryjne na rok 2024. Zapraszamy zainteresowanych.