Ogłoszenia duszpasterskie 5 IX 2021 r.

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele 23 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca września modlimy się w następującej intencji: „Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują”. Z tej racji po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. W środę, 8 września w liturgii Kościoła wspominamy Narodzenie NMP. W tradycji polskiej jest to święto Matki Bożej Siewnej. Msze święte będą w tym dniu sprawowane w naszym kościele o godz. 8.00 i o 18.00. Po każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie ziarna siewnego.
  3. W dzisiejszą niedzielę zbierane są ofiary w całej Polsce do puszek na wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
  4. Za tydzień będą również zbierane ofiary do puszek na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.