Ogłoszenia duszpasterskie 5 I 2020

  1. Dzisiejsza niedziela jest drugą po Narodzeniu Pańskim. W dniu dzisiejszym z racji I niedzieli miesiąca modlimy się w następującej intencji: „Aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie”. Po sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. Jutro, 6 stycznia przeżywamy w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji polskiej świętem Trzech Króli. W tym dniu w naszej parafii będą odprawiane Msze Św. o godz. 8.00, 10.30 i 17.00, a w Starościcach o godz. 9.00. Po liturgii eucharystii odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy. Tradycyjnie ofiary z tego dnia będą przeznaczone na cele misyjne. Będziemy gościć w naszej parafii księdza Rusłana Karmalitę, proboszcza z Niemirowa na Ukrainie, który wygłosi nam słowo Boże.
  3. W tym dniu w naszej parafii rozpoczniemy Orszak Trzech Króli: godz. 10.00 – rozpoczęcie od parku przy ul. Spacerowej, godz. 10.30 Msza Św. w kościele, godz. 11.30 koncert kolęd. Wystąpią mieszkańcy gminy, zespoły śpiewacze GOK w Milejowie i Milejowska Orkiestra Dęta. Serdecznie zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy się jednocześnie okres Bożego Narodzenia.
  5. W następną niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  6. Zaraz po tej Mszy Św. odbędzie się koncert kolędowo – charytatywny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Milejowie oraz gości. Z tego koncertu będą zbierane fundusze. Chcemy pomóc naszej szkole w zakupie nowego mikrofonu (koszt tego mikrofonu – ok. 1 tysiąc złotych). Pragniemy jednocześnie w ten sposób pomóc uzdolnionej młodzieży aby korzystała z tego sprzętu i rozwijała swoje talenty.

Wizyta duszpasterska

Wtorek, 7 I

9.00 Starościce od p. Romana (od krzyża) – „Ameryka” – w stronę „wesołego miasteczka” – 1 kapłan

15.30 Al. Młodości z dwóch stron

Środa, 8 I

15.30 ul. 3 Maja, Zielona, 11 Listopada, Polna – 1 kapłan

15.30 ul. Klarowska i ul. Chmielna  – 1 kapłan

Czwartek, 9 I

9.00 Starościce w Polach – 1 kapłan

9.00 Starościce nad szosą – 1 kapłan

Piątek, 10 I

9.00 Starościce za torami (część od strony kaplicy) i Natalin – 1 kapłan

15.30 ul. Krótka, Kalinowa, Jesionowa, Bukowa, Lipowa – 1 kapłan

Sobota, 11 I

9.00 ul. Szkolna z dwóch stron

9.00 Jaszczów Zapłocie – 1 kapłan

Prosimy o przywóz kapłana do poszczególnych miejscowości. W czasie kolędy nie jest sprawowana msza św. o godz. 17.00 w dni powszednie (od poniedziałku do soboty).