Ogłoszenia duszpasterskie 4 X 2020 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 27 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Intencja na bieżący miesiąc: „Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół”.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod jakże bliskim św. Janowi Pawłowi II hasłem: „Totus Tuus”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opiekę blisko 2000 uczniów i studentów.
  3. Składamy podziękowanie naszym wiernym za złożone ofiary, które są przeznaczone na seminarium duchowne w Lublinie.
  4. Za tydzień, w przyszłą niedzielę po różańcu odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasy ósme) wraz z rodzicami.
  5. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców. Bóg zapłać za pomoc i dar serca.