Ogłoszenia duszpasterskie 4 VIII 2019

  • Przeżywamy obecnie w Kościele 18 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  • Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca sierpnia modlimy się: „Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej laboratoriami humanizacji”. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu.
  • 6 sierpnia, tj. we wtorek obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu msze św. będą sprawowane o godz. 8.00 i o 18.00.
    15 sierpnia przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP – odbędą się dożynki parafialne. Gospodarzami dożynek w tym roku są mieszkańcy Jaszczowa. Słowo Boże w czasie uroczystości odpustowej wygłosi nam ks. prof. Paweł Kaleta. Tak jak zwykle prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych z poszczególnych miejscowości naszej parafii.
  • W wigilię odpustu parafialnego, tj. 14 sierpnia o godz. 18.00 na naszym cmentarzu parafialnym będzie odprawiona Msza Św. w intencji naszych bliskich zmarłych. Będzie możliwość modlitwy imiennej w wypominkach. Prosimy o nabywanie kartek, które będą umieszczone w kościele przy gazetach. Kartki wypominkowe przekazujemy do skrzynki w kościele, ewentualnie można przekazać księdzu w kaplicy. Modlitwa różańcowa za zmarłych imiennie polecanych w wypominkach rozpocznie się o godz. 17.15. Mamy prośbę, aby czytelnie pisać wypominki. Przypominamy, iż tradycyjnie taca z cmentarza jest przeznaczona na wywóz śmieci.
  • Ofiary z tacy z przyszłej niedzieli przeznaczone są na Caritas
  • W naszych modlitwach w miesiącu sierpniu pamiętajmy o tych, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy naszych pątników.