Ogłoszenia duszpasterskie 31 X 2021 r.

 1. Przeżywamy obecnie w Kościele 31 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2.  1 listopada, w poniedziałek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 9.30. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.30 odmówimy różaniec za zmarłych spoczywających w tym świętym miejscu. O godz. 12.00 będzie sprawowana msza św., po liturgii Eucharystii odbędzie się procesja przez nasz cmentarz parafialny z poszczególnymi stacjami. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 17.00.
 3. 2 listopada, tj. we wtorek wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00. Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na naszym cmentarzu parafialnym.
 4. Tradycyjnie ofiary zebrane z tacy w kościele i na cmentarzu 1 i 2 listopada będą przeznaczone na opłatę za śmieci z cmentarza parafialnego.
 5. W dniach 1-8 listopada możemy uzyskać odpust ofiarując go za naszych bliskich zmarłych. Spełniamy następujące warunki: nawiedzamy cmentarz, ewentualnie kościół (miejsce święte), korzystamy z sakramentu pokuty, przyjmujemy Komunię Św. i modlimy się w intencjach Ojca Świętego.
 6. Miesiąc listopad jest poświęcony naszym bliskim zmarłym. Modlimy się również za nich imiennie polecając ich w tradycyjnych wypominkach. Zachęcamy wszystkich do tej formy modlitwy. Kartki wypominkowe można nabyć w naszym kościele. Są one umieszczone na stoliku z prasą katolicką. Na kartce wypominkowej można sobie zapisać konkretny dzień modlitwy za zmarłych. Datę podajemy od 3 listopada do 14 listopada.
 7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na cele misyjne.
 8. Zebraliśmy na olej grzewczy 5480 (pięć tysięcy czterysta osiemdziesiąt) złotych. Zakupiono 1643 litry oleju, na kwotę 6943 zł.
 9. Wczoraj zostały zakończone prace w kaplicy na cmentarzu, wmontowano odrestaurowane tabernakulum. Za odnowienie i wykonaną pracę zapłacono 6 tysięcy złotych.
 10. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę – I miesiąca listopada po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 11. Za tydzień ofiary, które złożymy do puszki będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi w potrzebie.