Ogłoszenia duszpasterskie 31 VII 2022 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 18 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poprzez pamięć historyczną pielęgnujemy wartości, którymi powstańcy kierowali się walcząc o wolną i niepodległą Polskę.
  3. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. Z racji I piątku z sakramentu pokuty możemy skorzystać 30 min. przed Mszą świętą.
  4. 6 sierpnia tj. w sobotę obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca. W tym dniu Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00 – jednocześnie ze zmianą tajemnic różańcowych i o godz. 18.00.
  5. Przyszła niedziela jest I miesiąca sierpnia. Po sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  6. 15 sierpnia przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP – odbędą się dożynki gminno – parafialne. Gospodarzami dożynek w tym roku są mieszkańcy Klarowa. Słowo Boże w czasie uroczystości odpustowej o godz. 12.00 i liturgię Mszy Świętej poprowadzi ksiądz Roman Frąckowiak, przełożony Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie.
  7. 13 sierpnia zgromadzimy się na naszym cmentarzu parafialnym, gdzie odmówimy różaniec za zmarłych o godz. 16:20, następnie będzie sprawowana Msza św. o godz. 17:00 za naszych bliskich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będzie możliwość modlitwy imiennej w wypominkach. Prosimy o nabywanie kartek wspominkowych, które będę umieszczone w kościele przy gazetach. Mamy prośbę, aby czytelnie pisać wypominki. Przypominamy naszym wiernym i gościom, iż taca z cmentarza jest przeznaczona tradycyjnie na wywóz śmieci.