Ogłoszenia duszpasterskie 31 III 2019

1. Przeżywamy obecnie w Kościele IV Niedzielę Wielkiego Postu. Pan Jezus objawia się nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia.
2. W bieżącym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Młodzież, która obchodzi I piątki przed przyjęciem sakramentu bierzmowania może skorzystać w tym dniu ze spowiedzi od godz. 16.00. W I sobotę miesiąca Msza Św. będzie sprawowana o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
3. W przyszłą niedzielę – I miesiąca kwietnia – po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i pomodlimy się w intencji papieskiej.
4. Prosimy o zgłoszenia chorych do zakrystii. Chcemy ich nawiedzić z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi.
5. Tradycyjnie młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozdawać będzie po każdej Mszy Św. cytaty z dzisiejszej Liturgii Słowa. Niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu.
6. Dzisiaj po Mszach Św. młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać palmy. Prosimy wiernych z naszej parafii o nabywanie tych palm.
7. Okres Wielkiego Postu jest zawsze okazją aby pamiętać o ludziach opuszczonych, chorych i samotnych. Ofiary składane do puszki przed kościołem są przeznaczone jako dar serca dla tych najbardziej potrzebujących i samotnych. Bóg zapłać.
8. Ogłoszenie Rady Sołeckiej z Milejowa – Osady. Dbajmy o czystość i porządek na terenie Milejowa. 4 kwietnia (tj. w czwartek) o godz. 9.00 jest organizowana w parku i na ul. Spacerowej akcja „Wiosenne porządki”. Chętni proszeni są o zabranie ze sobą grabi i łopat. Zbiórka przy placu zabaw.
9. Dziękujemy z całego serca rodzicom klas komunijnych za wszelką pomoc, prace i dobro na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Została wykonana piękna praca przy uporządkowaniu zadrzewień przy posesji parafialnej.
10. Dziękujemy również naszym wiernym za przekazanie kwiatów i posadzenie ich przy kościele i wszelkie prace związane z pielęgnacją w ciągu roku.
11. W takim duchu i klimacie chcemy wykonać dalsze prace związane z estetyką naszego otoczenia i kościoła. Zapraszamy zgodnie z oczekiwaniem rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania do pracy. Prosimy o organizację w tym względzie w bieżącym tygodniu. Zabieramy ze sobą grabki. Prosimy również o pojazd – ciągnik z przyczepą.
12. 4 i 7 kwietnia w Łęcznej z okazji Światowego Dnia Autyzmu organizowane są obchody o bardzo bogatym programie. Szczegóły znajdują się w gablocie ogłoszeń.