Ogłoszenia duszpasterskie 30 X 2022 r.

 1. Przeżywamy obecnie w Kościele 31 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2. 1 listopada, tj. we wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 9.30. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.30 odmówimy różaniec za zmarłych spoczywających w tym świętym miejscu. O godz. 12.00 będzie sprawowana msza św., po liturgii Eucharystii odbędzie się procesja przez nasz cmentarz parafialny z poszczególnymi stacjami. Tego dnia nie będzie mszy św. po południu o godz. 17.00.
 3. 2 listopada, tj. w środę wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00, o godz. 12.00 na liturgię mszy św. gromadzimy się na naszym cmentarzu parafialnym. Zgodnie z tradycją w tym dniu będzie odprawiona msza św. o godz. 17.00.
 4. Tradycyjnie ofiary zebrane z tacy w kościele i na cmentarzu 1 i 2 listopada będą przeznaczone na opłatę za śmieci z cmentarza parafialnego.
 5. W dniach 1-8 listopada możemy uzyskać odpust ofiarując go za naszych bliskich zmarłych. Spełniamy następujące warunki: nawiedzamy cmentarz, ewentualnie kościół (miejsce święte), korzystamy z sakramentu pokuty, przyjmujemy Komunię Św. i modlimy się w intencjach Ojca Świętego.
 6. Miesiąc listopad jest poświęcony naszym bliskim zmarłym. Modlimy się również za nich imiennie polecając ich w tradycyjnych wypominkach. Zachęcamy państwa do tej formy modlitwy. Kartki wypominkowe można nabyć w naszym kościele. Są one umieszczone na stoliku z prasą katolicką. Na kartce wypominkowej można sobie zapisać konkretny dzień modlitwy za zmarłych. Datę podajemy od 3 listopada do 14 listopada.
 7. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Korzystamy ze spowiedzi świętej w I piątek miesiąca pół godziny przed mszą świętą. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 8.00. Przyszła niedzielę to I niedziela miesiąca listopada po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 8. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy.
 9. W ubiegłym tygodniu zakupiono olej grzewczy – 1400 litrów, na sumę 10200 zł. Zbiornik jest w całości napełniony. W pierwszą niedzielę miesiąca z pierwszej tacy inwestycyjnej zebrano na ten cel 5640 zł. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, w sensie tacy inwestycyjnej będą przeznaczone na olej grzewczy.
 10. Młodzież i dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych i zbierały naklejki prosimy, aby do przyszłej niedzieli włącznie przyniosły do kancelarii bądź zakrystii podpisane plansze różańcowe.
 11. Zgodnie z umową, kandydaci do bierzmowania, którzy nie mogli uczestniczyć z różnych względów w modlitwie różańcowej i brakuje im wymaganą liczbę nabożeństw, zobowiązani są uczestniczyć w modlitwie różańcowej w miesiącu listopadzie.
 12. W zakrystii są do nabycia Kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena jednego egzemplarza wynosi 9 zł.