Ogłoszenia duszpasterskie 30 VIII 2020 r.

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele 22 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Dzieci i młodzież z naszej parafii są zaproszeni, aby skorzystać z sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku szkolnego na poniedziałek na godz. 17.00.
  3. We wtorek, 1 września, o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza Św. dla wszystkich szkół na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, naszą młodzież oraz nauczycieli i wychowawców, aby rozpocząć czas nauki i pracy z Panem Bogiem. W tym dniu nie będzie sprawowanej Mszy Św. o godz. 7.00
  4. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy tak jak zwykle o korzystanie z sakramentu pokuty w I piątek od godz. 17.00. W I sobotę miesiąca będzie sprawowana Msza Św. o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej.
  6. W bieżącym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: w piątek – po Mszy Św. o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 9.00.
  7. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach naszej archidiecezji zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej. Zechciejmy i my wesprzeć to piękne dzieło krzewienia wiary katolickiej.
  8. W Małym Gościu Niedzielnym są ciekawe informacje: jest artykuł o skradzionym dzieciństwie, jest mowa o I piątkach miesiąca, oraz są różne nowinki odnośnie niezwykłych zainteresowań młodych ludzi muzyką. Również w tym Gościu są umieszczone naklejki na zeszyty szkolne.

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego

na uroczystości Maryjne

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Po raz kolejny zwracam się do Was z zaproszeniem na uroczystości Maryjne do naszych głównych sanktuariów. Przemawiając na Jasnej Górze, papież Franciszek mówił do pielgrzymów: „Wam, którzy nieustannie do Niej przychodzicie, niech Maryja nadal wskazuje drogę i pomaga tkać w życiu, pokorną i prostą treść Ewangelii. Prośmy o łaskę abyśmy sobie przyswoili Jej wrażliwość, Jej wyobraźnię w służbie potrzebującym, piękno poświęcenia swojego życia dla innych, bez szukania pierwszeństwa i dzielenia. Niech Ona, Przyczyna naszej radości, która wnosi pokój pośród nawału grzechu i zawirowań historii, wyprasza nam obfitość Ducha Świętego, abyśmy byli sługami dobrymi i wiernymi.”

            Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę 6 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Gnieźnieński i Prymas Polski Wojciech Polak. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

W niedzielę, 4 października, o godz. 12.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Piotr Bab.

Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma, przy zachowaniu wszystkich przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii. W obu tych sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

            Wdzięczni za dar św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin i w oczekiwaniu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczmy się, tak jak Prymas Tysiąclecia, służyć samemu Bogu – Soli Deo oddając się całkowicie pod opiekę Matki Najświętszej – zgodnie z papieskim zawołaniem  Totus Tuus – Cały Twój!

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 25 sierpnia 2020 r.