Ogłoszenia duszpasterskie 30 VI 2019

1. Przeżywamy obecnie w Kościele 13 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca lipca. W I sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza Św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
3. Przyszła niedziela jest I niedziela miesiąca lipca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
4. Przypominamy, iż od przyszłej niedzieli w czasie wakacji nie będzie sprawowana Msza Św. o godz. 10.45.
5. Zanieśmy naszą modlitwę w intencji darczyńców, wszystkich ofiarodawców, którzy złożyli i nadal składają ofiary na nasz cmentarz parafialny. Zwracamy się z prośbą do tych wiernych z naszej parafii, którzy do tej pory nie złożyli ofiar z różnych względów: prosimy o pomoc i składanie ofiar i włączenie się w to piękne dzieło budowy cmentarza parafialnego.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Nakładem wydawnictwa „Gaudium” opublikowana została w tych dniach książka zatytułowana „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”. Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju. Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz.
Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na uroczystą Eucharystię w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.

Następnego dnia rozpocznie się w Lublinie X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej. Hasłem czterodniowego Kongresu, zorganizowanego z okazji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, są słowa Ut unum sint – Aby byli jedno, nawiązujące do Chrystusowej modlitwy o jedność.
Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 41. Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy przyświecać będzie jej hasło „W mocy Ducha Świętego.” W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić o dobre przygotowanie się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Zachęcam do wsparcia funduszu Idę z Tobą. Pielgrzymi, którzy skorzystają z pomocy tego funduszu, poniosą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.

Zawierzając Was, Drodzy Wierni, macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi,
z serca wszystkim błogosławię

Wasz biskup Stanisław