Ogłoszenia duszpasterskie 30 V 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Trójcy Świętej. Trzy Osoby Boskie mówią nam dzisiaj o zbawczym działaniu Boga w relacji do człowieka.
  2. W najbliższy czwartek, tj. 3 czerwca przeżywamy wspólnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane w tym dniu o godz. 9.00 i o 17.00. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie po mszy św. o godz. 9.00 wyjdziemy na ulice i drogi naszej miejscowości.
  3. Procesja eucharystyczna będzie przechodziła podobnie jak w ubiegłych latach. I ołtarz będzie przy posesji p. Ewy Sawic – o pomoc w przygotowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ulicy Topolowej, 3 Maja i Zielonej. II ołtarz będzie przy budynku państwa Olejnik – o pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulic Niepodległości i Wesołej. III ołtarz będzie umieszczony przy zakładzie pracy – o pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulicy Partyzanckiej. IV ołtarz będzie przy kapliczce św. Andrzeja Boboli – o pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z Milejowa Wsi, ulicy Klarowskiej.
  4. Tak jak co roku zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała oraz prosimy o pomoc naszą Straż, która zatroszczy się również o porządek w czasie procesji. Ofiary zebrane z Bożego Ciała są przeznaczone na „Centrum Jana Pawła II”. W Boże Ciało dzieci z klas czwartych o godz. 9.00 będą obchodzić swoją rocznicę przyjęcia  I Komunii Św. Bardzo prosimy by dzieci przyszły w strojach komunijnych, odświętnie ubrane i jednocześnie będzie to udział w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała. Prosimy również dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. do uczestnictwa we mszy św. i jednocześnie do udziału w procesji eucharystycznej Bożego Ciała. W niesieniu chorągwi i baldachimu prosimy również o pomoc Straż. Feretrony niosą wspólnoty parafialne i biorą czynny, aktywny udział w czasie procesji wierni zgromadzeni na liturgii mszy św. Zachęcamy i prosimy o dekoracje naszych okien znakami religijnymi. Niech udział w liturgii eucharystii i procesji będzie pięknym świadectwem i manifestacją naszej wiary.
  5. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Msza Św. o godz. 8.00 w I sobotę ze zmianą tajemnic różańcowych. W I piątek z sakramentu pokuty korzystamy od godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Imienia Jezus. Ofiary zebrane w tym dniu przed kościołami w całej Polsce będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
  7. Przed nami miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszym kościele po mszach św. o godz. 18.00. Pragniemy naszą modlitwą wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i całego świata.
  8. Młodzież, która przystępuje do sakramentu bierzmowania jest zaproszona na spotkanie we wtorek, 1 czerwca, po mszy św. wieczornej.
  9. Przez cały miesiąc maj odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek na Fundusz „Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom”, tzw. Nadzieja Radości. Dziękujemy za pomoc i wsparcie.
  10. Pan Stanisław Franczak, pracownik cmentarza parafialnego w Milejowie wyraził wolę rezygnacji z pracy na naszym cmentarzu. Decyzją Rady Duszpasterskiej prosimy o zgłoszenia kandydatów do 13 czerwca. Spośród tych kandydatów zostanie wybrany właściwy, który sprosta wymaganiom tej funkcji i pracy na naszym cmentarzu.