Ogłoszenia duszpasterskie 30 IV 2023 r.

  1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy wspólnie IV Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynają się w Kościele od dnia dzisiejszego do 6 maja kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca maja. W I sobotę miesiąca msza św. będzie sprawowana o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę I miesiąca maja po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Przed nami miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele w zwykłe dni po mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedziele po Eucharystii o godz. 17.00.
  4. We środę, 3 maja obchodzimy w Kościele uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. W Starościcach Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości na gminno-parafialne obchody 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się przy kopcu w Klarowie. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą Świętą. Tego dnia będziemy świętować razem ze strażakami z naszej gminy, 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Zapraszamy na przegląd zastępów straży pożarnych.
  5. 3 maja o godz. 15.00 odbędzie się poświęcenie pól – Jaszczów PKP. Modlimy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla ludzi pracujących na roli i o pomyślne urodzaje i zbiory.
  6. W bieżącym tygodniu w czwartek i w piątek dzieci I-komunijne są zaproszone na godz. 16.30 na próby, aby bezpośrednio przygotować się do I Komunii Świętej.
  7. 29 maja, tj. w poniedziałek w kościele parafialnym o godz. 9.00 będzie odprawiona uroczysta Msza święta z okazji 80-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w  Milejowie.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na lubelskie Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  9. Powoli zaczynają wpływać ofiary związane z kosztami ułożenia kostki brukowej na naszym cmentarzu parafialnym. Chcemy podziękować z całego serca naszym darczyńcom i ofiarodawcom. Dziękujemy pięknie, tym którzy poświęcają swój czas – osobom zbierającym. Wyrażamy również wdzięczność za zrozumienie i kulturę serca. Z poza parafii złożono następujące ofiary: p. Dołęgowska Antonina – 100zł; p. Cerkowska Halina – 100zł; p. Szponar Bogdan – 100zł.