Ogłoszenia duszpasterskie 3 VII 2022 r.

  1. Przeżywamy  obecnie w Kościele 14 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj w I niedziele miesiąca lipca modlimy się w intencji osób starszych, które są korzeniami  i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością. Z tej racji odbędzie się po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy wspólnie Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. Rozpoczął się okres wakacji. Życzymy naszym dyrekcjom, nauczycielom, dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku. Pamiętajmy – każda niedziela jest dla nas drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez modlitwy, obecności Pana Boga, przyjętej Eucharystii tak łatwo można się zagubić.
  3. Zapraszamy na 44 Pieszą Pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia. Zwracamy się zwłaszcza do ludzi młodych, aby przeżyli rekolekcje w drodze. Atmosfera, entuzjazm i bycie ze sobą na modlitwie daje każdemu człowiekowi poczucie radości i więź bliskości z Panem Bogiem. Również w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy zaniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce jest od lat niezmienny – 85 zł.  W parafii zapisy na pielgrzymkę trwają do 25 lipca. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Drogowskazy wiary”.
  4. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej, bardzo gorąco i serdecznie ks. Pawła Serewę, który ostatnio pracował w parafii pw. Św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Na nowej placówce duszpasterskiej w Milejowie przyjmujemy ks. Pawła z wielką otwartością i życzliwością i życzymy, aby czuł się w naszej parafii jak najlepiej i prowadził Lud Boży z miłością do Pana Boga.
  5. Dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom za złożone i przekazane ofiary na wykonane prace związane z ułożeniem kostki brukowej w obrębie naszej świątyni. Dziękujemy również osobom zbierającym te ofiary. Nie zostały jeszcze objęte dwie miejscowości w naszej parafii zbieraniem ofiar – część ulicy Spacerowej i jedna strona Jaszczowa od Łysołaj w kierunku CPN.