Ogłoszenia duszpasterskie 3 V 2020

  1.  Obecnie w Kościele przeżywamy wspólnie IV Niedzielę w Okresie Wielkanocnym. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynają się w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.
  2. W dzisiejszą niedzielę – I miesiąca maja – modlimy się w następującej intencji „Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła”.
  3. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w piątek, 8 maja św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Lubelskiej. Pamiętamy również w modlitwie o naszym Ks. Abp Stanisławie Budziku, który obchodzi swoje imieniny.
  4. W Kościele w tym czasie rozpoczynają się Dni modlitw o dobre urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Zawsze należy zwracać się do Pana Boga, aby nam błogosławił, by nikomu nie zabrakło owoców ziemi – chleba. Ze względu na czas pandemii nie będą organizowane procesje związane z poświęceniem pól. Jest możliwość zamówienia mszy świętych z racji poświęcenia pól z poszczególnych miejscowości naszej parafii. Będziemy wówczas modlić się o dobre urodzaje w kościele.