Ogłoszenia duszpasterskie 3 III 2019

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 8 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W dzisiejszą niedzielę – pierwszą miesiąca marca – modlimy się „Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane”.
  3. W tym tygodniu, 6 marca, w Środę Popielcową rozpoczyna się w Kościele święty czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy – w Popielec obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu do syta jednego posiłku w ciągu dnia. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00 i 17.00. W Starościcach Msza Św. będzie sprawowana o godz. 15.00. W Środę Popielcową na znak podjęcia trudu nawrócenia podczas wszystkich Mszy Św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
  4. Od Środy Popielcowej do 10 marca, czyli do następnej niedzieli obchodzone są w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
  5. W głębokim i należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek przychodzimy na godz. 16.30 aby wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale będą odprawiane po Sumie w każdą niedzielę. Gromadzimy się licznie w świątyni. Nabożeństwo to upamiętnia Mękę i Śmierć Zbawiciela.
  6. Przypominamy naszym wiernym, iż w każdy piątek w Wielkim Poście tradycyjnie będą zbierane ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Wierni, którzy nie będą mogli uczestniczyć w liturgii Mszy Św. będą mogli złożyć ofiarę przed kościołem po Drodze Krzyżowej.
  7. Przypominamy – od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynają się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Nauki będą prowadzone po Mszy Św. o godz. 17.00 w salce katechetycznej.
  8. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu będą zbierane ofiary do puszek na Wielkopostne Dzieło Pomocy, tzw. jałmużna wielkopostna.
  9. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  10. W dniu dzisiejszym (3 marca) w budynku Szkoły Podstawowej w Jaszczowie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców wsi Jaszczów. Tematem zebrania będą wybory sołtysa i rady sołeckiej. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00.