Ogłoszenia duszpasterskie 3 I 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest drugą po Narodzeniu Pańskim. W dniu dzisiejszym z racji I Niedzieli miesiąca modlimy się w następującej intencji: „Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich”. Po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. W środę, 6 stycznia przeżywamy w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji polskiej świętem Trzech Króli. W tym dniu w naszej parafii będą odprawione msze św. o godz. 9.00 i o godz. 17.00. W Starościcach msza św. będzie sprawowana o godz. 10.45. Po liturgii eucharystii odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy. Tradycyjnie ofiary z tego dnia będą przeznaczone na cele misyjne. W miejsce Orszaku Trzech Króli dzieci z przedszkola na mszy św. o godz. 9.00 zaśpiewają kolędy. Planowane są również jasełka po liturgii eucharystii.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy się jednocześnie okres Bożego Narodzenia.
  4. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych, w ramach kolędy, która nie może się odbyć jest możliwość zastępczej formy. Zapraszamy do kościoła na liturgię mszy św. z homilią, otrzymamy również uroczyste błogosławieństwo rodzin. Pokrzepieni eucharystią, umocnieni słowem Bożym wrócimy do naszych domów, aby cieszyć się przyjęciem Chrystusa, który zamieszkał pośród nas. Na liturgii eucharystii w tym tygodniu będą uczestniczyli o godz. 17.00 w czwartek mieszkańcy Jaszczów PKP. Myślimy, że za tym głosem pójdą inni mieszkańcy naszej parafii, aby w takiej formie otrzymać dar modlitwy i błogosławieństwo z racji wizyty duszpasterskiej. Będzie możliwość złożenia ofiary potrzeby parafii.