Ogłoszenia duszpasterskie 29 XI 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia pomimo trudnej sytuacji jaka panuje w naszej Ojczyźnie. Wykorzystajmy ten nowy czas dla odnowy naszej więzi z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i wyrzeczeń.
 2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W I piątek korzystamy z sakramentu pokuty pół godziny przed mszą św. Zapraszamy również naszą młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 będzie sprawowana msza św. za zmianą tajemnic różańcowych.
 3. Rekolekcji adwentowych w naszej parafii nie będzie. Kierujemy się tym, iż są ograniczenia w liczbie uczestników na mszach św. i brakiem udziału wiernych w kościele w czasie spotkań liturgicznych.
 4. W okresie Adwentu celebruje się mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. mszę roratnią. Msza św. roratnia jest sprawowana o godz. 7.00.
 5. Zwyczajem lat ubiegłych w naszej parafii można nabyć świece wigilijne. Ofiary złożone przy nabywaniu tych świec przeznaczone są dla dzieci, które nie mają domu rodzinnego, są niechciane, opuszczone, biedne. Świece są w cenie 6 zł, 15 zł, 17 zł.
 6. Cały czas są do nabycia kalendarze maryjne. Zapraszamy chętnych i zainteresowanych.
 7. Przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Prosimy o wsparcie. Niech to będzie piękny dar serca dla tych dzieci.
 8. Dziękujemy pięknie dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na seminarium duchowne w Lublinie.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy do puszki wychodząc z kościoła są przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. W okresie Adwentu mobilizujemy się i chcemy przygotować scenerię na święta Bożego Narodzenia. W tradycji naszej parafii rodzice dzieci komunijnych są odpowiedzialni za ubiór kościoła na czas świąteczny. Prosimy w tym względzie o organizację i chęć współpracy.
 11. Przez okres Adwentu przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia nie możemy zapomnieć o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Pomimo różnych trudności i ograniczeń niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego w kościele wigilijnego opłatka. Może to będzie w tej wyjątkowej sytuacji jedyny w roku znak obecności i przyjścia Pana Jezusa na ziemię. Trudno mówić w tym względzie o doskonałym i technicznym rozwiązaniu tego problemu w sensie dojścia do wiernych. Niemniej jednak zapraszam tak jak zwykle Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką, Krąg Biblijny, Legion Maryi i Koła Różańcowe do podjęcia trudu przekazania opłatka wiernym (na ile to możliwe można do wiernych dojść, ewentualnie znamy się i wierni mogą odebrać opłatek od poszczególnych osób  i zostaje nam trzecia forma odebrania opłatka – kościół parafialny lub kancelaria, która jest otwarta w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00   
 12. W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego  umieszczone są kalendarze na nowy rok. Prosimy o korzystanie z prasy katolickiej.