Ogłoszenia duszpasterskie 29 X 2023 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. 1 listopada tj. w środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 9.30. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.30 odmówimy różaniec za zmarłych spoczywających w tym świętym miejscu. O godz. 12.00 będzie sprawowana Msza Święta, po liturgii Eucharystii odbędzie się procesja przez nasz cmentarz parafialny z poszczególnymi stacjami. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej popołudniu o godz. 17.00.
  3. 2 listopada tj. w czwartek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00; o godz. 12.00 – na liturgii Mszy Świętej gromadzimy się na naszym cmentarzu parafialnym. Zgodnie z tradycją w tym dniu w kościele będzie odprawiona Msza Święta o godz. 17.00. Tradycyjnie ofiary zebrane z tacy w kościele i na cmentarzu 1 i 2 listopada będą przeznaczone na opłatę za śmieci z cmentarza parafialnego. Prosimy Radę Duszpasterską o pomoc w zbieraniu ofiar na cmentarzu parafialnym.
  4. W piątek zostały wywiezione śmiecie z naszego cmentarza (jeszcze brak faktury). Zwracam się ponownie o segregację śmieci…
  5. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust ofiarując go za naszych bliskich zmarłych. Spełniamy następujące warunki: nawiedzamy cmentarz, ewentualnie kościół (miejsce święte), korzystamy z sakramentu pokuty, przyjmujemy Komunię Świętą i modlimy się w intencjach Ojca Świętego.
  6. W miesiącu listopadzie zanosimy naszą modlitwę za zmarłych polecając ich w tradycyjnych wypominkach. Karty wypominkowe można nabyć w naszym kościele. Są one umieszczone na stoliku z prasą katolicką. Na kartce wypominkowej można zapisać konkretny dzień modlitwy za zmarłych. Datę podajemy od 3 listopada do 14 listopada. Z tego terminu wyłączamy modlitwę wypominkową 11 listopada, ponieważ nie ma Mszy Świętej popołudniu o godz. 17.00.
  7. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca listopada. Z sakramentu pokuty korzystamy pół godziny przed Mszą Świętą. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 8.00.
  8. Przyszła niedziela jest I miesiąca listopada. Po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej. Zapraszamy.