Ogłoszenia duszpasterskie 29 V 2022 r.

  1. Obecnie w Kościele przeżywamy wspólnie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W bieżącym tygodniu przeżywamy wspólnie w Kościele I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pokuty pół godziny przed mszą św. rano i wieczorem. W I sobotę miesiąca msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
  3. W przyszłą niedzielę – I miesiąca czerwca – po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Imienia Jezus.
  4. Przed nami miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszym kościele po mszach św. o godz. 18.00. Pragniemy naszą modlitwą wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  5. Już za 3 tygodnie nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Zgromadzimy się w kościele 19 czerwca na uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00. W wigilię odpustu parafialnego, tj. 18 czerwca, w sobotę o godz. 17.00 będzie odprawiona msza św. za naszych bliskich zmarłych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Będzie również możliwość przed mszą św. modlitwy imiennej w wypominkach.
  6. Zapraszamy i prosimy o zgłaszanie się kandydatów do służby liturgicznej ołtarza. Mamy na uwadze chłopców, którzy niedawno przystąpili do I Komunii Św. Mile są widziane osoby, które chcą służyć Panu Bogu i ludziom przy ołtarzu.
  7. Chcę podziękować bardzo serdecznie i gorąco panu Ryszardowi Pietrzakowi, który jest prezesem gospodarki komunalnej za chętnie wykonywane prace, przychylność względem całej naszej wspólnoty parafialnej. Rowy przy drodze, która prowadzi do Antoniowa w sąsiedztwie naszego cmentarza są bardzo ładnie wykoszone. Bóg zapłać za wszelką pomoc.