Ogłoszenia duszpasterskie 29 III 2020

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele V Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Od dnia 25 marca br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej. Do tego grona nie zalicza się celebransa, posługujących i pracowników firmy pogrzebowej.
  3. Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, mogą  wzbudzić akt żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji.
  4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Odbywa się poświęcenie palm podczas liturgii Mszy Św.
  5. W bieżącym tygodniu w naszej parafii miały być przeprowadzone rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje są zawieszone ze względu na stan epidemii. Msze Św. w tych dniach będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Zachęcamy i prosimy o korzystanie z przekazu medialnego jeżeli chodzi o uczestnictwo we mszach świętych.
  6. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I sobotę miesiąca Msza Św. będzie sprawowana o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
  7. W przyszłą niedzielę – I miesiąca kwietnia – po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali.
  8. Ze względu na stan epidemii zawieszone zostają nauki przedmałżeńskie.
  9. W Niedzielę Palmową Msza Święta w Starościcach sprawowana będzie o godz. 10.45.