Ogłoszenia duszpasterskie 28 XI 2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasło brzmi „Posłani w pokoju Chrystusa”. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, modlitwy i wyrzeczenia. Wykorzystajmy ten nowy czas do odnowy naszej więzi z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza chodzi o powstrzymanie się od zabaw i różnych przyjemności.
 2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W I piątek korzystamy z sakramentu pokuty pół godziny przed mszą św. Zapraszamy również naszą młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 będzie sprawowana msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. W okresie Adwentu celebruje się mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie, tzw. mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach zapraszamy naszych wiernych codziennie o godz. 7.00.
 4. Zwyczajem lat ubiegłych w naszej parafii można nabyć świece wigilijne. Ofiary złożone przy nabywaniu tych świec przeznaczone są na dzieci, które nie mają domu rodzinnego, są  niechciane i opuszczone. Świece są w cenie 7 zł i 18 zł.
 5. Przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Prosimy o wsparcie. Niech to będzie piękny dar naszego serca dla dzieci potrzebujących wsparcia i pomocy.
 6. Dziękujemy pięknie dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na seminarium duchowne w Lublinie.
 7. W przyszłą  niedzielę ofiary, które złożymy do puszki wychodząc z kościoła będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 8. W ubiegłym tygodniu była zbierana taca miesięczna przeznaczona na odrestaurowane tabernakulum. Zebrano na ten cel 3480 (trzy tysiące czterysta osiemdziesiąt) złotych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 9. Przez okres Adwentu przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego w kościele wigilijnego opłatka. Ofiary, które składamy z racji otrzymanych opłatków przeznaczamy na utrzymanie kościoła w naszej parafii, która jest dla nas wspólnym dobrem. Mając na uwadze utrzymanie kościoła chcemy z tych ofiar ubezpieczyć kościół, cmentarz i obiekty parafialne. Nie ukrywam, że w tym roku ubezpieczenie znowu wzrosło – o 30 %. Są również duże rachunki jeżeli chodzi o światło, które jest drogie i ciągle drożeje. Jest jeszcze wiele zadań w sensie ekonomicznym jak podatki i różnego rodzaju zobowiązania – za wartość wykonanych prac. Pamiętajmy – kościół to nasz wspólny dom, to również instytucja, która wymaga troski, pomocy i nieustannego wsparcia, aby mógł właściwie funkcjonować. Prosimy radę duszpasterską, Legion Maryi, Akcję Katolicką, Krąg Biblijny, koła różańcowe i wiernych z parafii chętnych do współpracy, aby dostarczyć opłatek do poszczególnych rodzin z naszej parafii.
 10. Przypominamy dzisiaj, że po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie imieninowe poszczególnych grup z naszej parafii. Zapraszam na to spotkanie również wszystkich, którzy służą i pomagają parafii.
 11. Są do nabycia kalendarze maryjne. Cena tylko 6 zł. Zapraszamy zainteresowanych.
 12. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą  niedzielę, tj. 5 grudnia. Zakończenie rekolekcji odbędzie się we wtorek, 7 grudnia wraz ze spowiedzią świętą. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00 oraz o godz. 15.00 w Starościcach, w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 oraz o 15.00 w Starościcach.