Ogłoszenia duszpasterskie 28 VII 2019

1. Przeżywamy obecnie w Kościele 17 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
2. W bieżącym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Z sakramentu pokuty w I Piątek możemy skorzystać pół godziny przed Mszą Świętą. W I Sobotę miesiąca o godzinie 8 odbędzie się Msza Święta ze zmianą tajemnic różańcowych.
3. W przyszłą niedzielę Pierwszą Miesiąca Sierpnia, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. Przed nami miesiąc sierpień – ma on dla nas wszystkich szczególny wymiar na płaszczyźnie religijnej i historycznej. Jest to miesiąc trzeźwości narodowej, której patronuje Święty Maksymilian Maria Kolbe.
5. 1 sierpnia przypada 75. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji, Powiat Łęczyński wspólnie z Gminą Łęczna, zapraszają Parafie do udziału w oficjalnej uroczystości upamiętniającej to ważne wydarzenie. Poprzez pamięć historyczną pielęgnujemy wartości, którymi Powstańcy kierowali się walcząc o wolną Polskę. Wartości łączą pokolenia. Uroczystości te rozpoczną w kościele pw. Św. Barbary w Łęcznej 1 sierpnia o godz. 16. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeń.
6. Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia. Zwracamy się zwłaszcza do ludzi młodych, aby przeżyli rekolekcje w drodze. Atmosfera, entuzjazm i bycie ze sobą na modlitwie daje każdemu człowiekowi poczucie radości i więź bliskości z Panem Bogiem. Również w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.