Ogłoszenia duszpasterskie 28 VI 2020

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele 13 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Rozpoczął się okres wakacji. Życzymy naszej dyrekcji, nauczycielom, dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy Św. Bez sakramentów świętych i modlitwy tak łatwo się można zagubić w życiu.
  3. 29 czerwca, tj. w poniedziałek czcimy w liturgii Św. Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Św. Msze Św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00 i o 18.00.
  4. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca lipca. W I sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza Św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
  5. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca lipca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  6. Przypominamy, iż od przyszłej niedzieli w czasie wakacji nie będzie sprawowana Msza Św. o godz. 10.45.
  7. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy w dniach 1-10 lipca ze względu na pandemię koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
  8. Decyzją Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika po 9 latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Adam Breś został przeniesiony na nową placówkę duszpasterską do Wąwolnicy. Chcemy z całego serca podziękować ks. Adamowi za trud włożonej pracy duszpasterskiej. Katechizacja dzieci i młodzieży, głoszenie słowa Bożego i świadectwo życia kapłańskiego to trud i jednocześnie realizacja drogi powołania. Życzymy ks. Adamowi na nowej placówce duszpasterskiej owocnej pracy, zdobywania ludzkich serc i wielkiej gorliwości w posłudze kapłańskiej dla dobra Ludu Bożego w Kościele. Ze względu na niewielką ilość powołań i brak kapłanów na miejsce ks. Adama nikt nie przychodzi. Zostaje w parafii tylko dwóch kapłanów.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

o święceniach nowego biskupa pomocniczego

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Jak już wcześniej Was informowałem, Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji w osobie ks. dr Adama Piotra Baba. W najbliższy poniedziałek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 11.00, w Archikatedrze Lubelskiej otrzyma on święcenia biskupie. Serdecznie Was zapraszam do udziału w tym ważnym wydarzeniu, a tych, którzy nie mogą przybyć osobiście, proszę o duchową łączność poprzez Telewizję Trwam, TVP 3 Lublin, Radio Plus Lublin i transmisję internetową.

Polecając Waszej gorącej modlitwie biskupa Adama, z serca wszystkim błogosławię.

                                                                                              Wasz biskup Stanisław