Ogłoszenia duszpasterskie 28 IV 2019

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, potrafi nas kochać i przebaczać. Przypominamy, że o godz. 15.00 odbędzie się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. To nabożeństwo będzie odprawiane bez Mszy Św.
 2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca maja. Młodzież, która obchodzi I piątki może skorzystać z sakramentu pokuty 40 minut przed Mszą Św. W I sobotę miesiąca Msza Św. będzie o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca maja – po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 4. W piątek, 3 maja obchodzimy w kościele uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 17.00, w Starościcach Msza Św. będzie odprawiona o godz. 10.00. Uroczysta Msza Św. w intencji narodu polskiego i naszej Ojczyzny będzie sprawowana w Klarowie o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na piękną uroczystość, która odbędzie się w duchu religijnym i patriotycznym.
 5. Przed nami miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele w zwykłe dni po Mszy Św. o godz. 18.00, natomiast w niedziele po Eucharystii o godz. 17.00.
 6. Od 1 maja, tj. od środy Msze Św. wieczorne w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00.
 7. 3 Maja o godz. 15.00 odbędzie się poświęcenie pól – Jaszczów PKP. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla ludzi pracujących na roli i o pomyślne urodzaje i zbiory.
 8. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XI Tydzień Biblijny. Podczas przeżywanego w całym kraju III Narodowego Dnia Czytania Pisma Św. wysłuchujemy fragmentu z Ewangelii św. Jana. Zapraszamy wiernych do przyjścia na Mszę Św. 10 minut przed jej rozpoczęciem. Po Mszach Św. będą rozdawane sigla biblijne, czyli parametry, gdzie odnaleźć dany fragment w Piśmie Św.
 9. W dniach 1-2 maja w kaplicy w Starościcach odbędzie się dobowe czuwanie modlitewne. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.00. Będziemy się modlić o zgodę, miłość i dary Ducha Św. dla narodu polskiego.
 10. W dniu dzisiejszym w święto patronalne Caritasu są zbierane ofiary do puszek przed kościołami. Chcemy pomóc ludziom, którzy cierpią głód, niedostatek. Są to ludzie potrzebujący, chorzy, słabi, samotni, opuszczeni. Bóg zapłać za pomoc.
 11. Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej „Nad Wieprzem” zaprasza na rajd rowerowy, który odbędzie się w dniu 4 maja 2019 r. Spotykamy się o godz. 9.00 przy przystani kajakowej w Jaszczowie. Na zakończenie 3-godzinnej przejażdżki zapraszamy na gorącą kiełbaskę. Więcej informacji znajduje się na ogłoszeniach.
 12. W dniach 25-26 kwietnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy księży w tenisie stołowym. Ks. Adam Breś zdobył w grze deblowej brązowy medal. Serdecznie gratulujemy.