- Dzisiejsza niedziela 28 marca jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Liturgia dnia dzisiejszego bezpośrednio wprowadza nas w Wielki Tydzień, gdzie rozważamy Mękę i Śmierć Zbawiciela.
- W Wielki Czwartek gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii o godz. 17.00.
- W Wielki Piątek liturgia tego dnia rozpoczyna się Drogą Krzyżową o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy, podobnie jak w Środę Popielcową. Ofiary zebrane na liturgii przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.
- Wigilia Paschalna rozpoczyna się o godz. 17.00. Prosimy również o przyniesienie świec – odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
- Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Jaszczów przy kapliczce o godz. 9.00, Jaszczów PKP o godz. 9.15, Starościce o godz. 9.30 i Antoniów o godz. 10.00.
- Zapraszamy naszą Straż z całej wspólnoty parafialnej, aby zapewnić czuwanie przed grobem Pana Jezusa i liczymy również na udział i pomoc we mszy św. rezurekcyjnej.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 z procesją wokół świątyni. Prosimy o aktywne zaangażowanie się w procesję. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00, w Starościcach msza św. o godz. 10.45.
- W Poniedziałek Wielkanocny msze św. w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i o 17.00.
- W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek adorujemy Pana Jezusa w kościele do godz. 21.00.
- Czuwanie modlitewne Wielkiejnocy z 3 na 4 kwietnia:
19.00 – 20.00 KSM, ministranci, młodzież
20.00 – 22.00 Antoniów i Starościce
22.00 – 24.00 Klarów, Krąg Biblijny, KŻR Świętej Rodziny
24.00 – 2.00 Milejów Osada, Akcja Katolicka, Rada Parafialna
2.00 – 3.30 Milejów, KŻR Matki Bożej Nieustającej Pomocy, KŻR Miłosierdzia Bożego
3.30 – 5.00 Milejów, KŻR Niepokalanego Poczęcia NMP, KŻR Matki Bożej Fatimskiej, KŻR Matki Bożej Częstochowskiej
5.00 – 6.00 Jaszczów, KŻR Św. Antoniego, KŻR Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, KŻR Wniebowzięcia NMP
11. W poniedziałek, 29 marca msza św. z godz. 17.00 będzie przeniesiona na godz. 7.00. Księża wyjeżdżają z posługą spowiedzi do sąsiedniej parafii.
12. We wtorek chcemy odwiedzić naszych chorych z posługą sakramentalną – godziny spotkań przez kontakt telefoniczny.
13. Tradycyjnie młodzież z KSM-u rozdawać będzie dzisiaj po każdej mszy św. cytaty z dzisiejszej liturgii słowa. Niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu.