Ogłoszenia duszpasterskie 27 XII 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to święto Świętej Rodziny, która jest dla nas wzorem jak my mamy żyć w rodzinie i przez rodzinę.
  2. Radość Bożego Narodzenia przedłużamy na osiem dni tzw. Oktawę. Czujemy się wszyscy jedną rodziną dzieci Bożych. W obliczu Boga, który przeszedł na ten ludzki świat wszyscy jesteśmy potrzebni, aby iść wybraną drogą do określonego celu na spotkanie ze Zbawicielem świata.
  3. W bieżącym tygodniu w liturgii wspominamy 28 grudnia, w poniedziałek Świętych Młodzianków.
  4. W czwartek, 31 grudnia zgromadzimy się na mszy św. w kościele o godz. 17.00, aby podziękować Panu Bogu za przeżyty czas 2020 roku, który przechodzi już do historii. Będziemy wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo oraz potrzebną pomoc Bożą dla całej naszej wspólnoty parafialnej na następny rok 2021.
  5. W piątek, 1 stycznia – Nowy Rok. Czcimy w Kościele Świętą Bożą Rodzicielkę. Msze św.  w tym dniu będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia modlimy się o pokój na całym świecie. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca.
  6. W I sobotę miesiąca, tj. 2 stycznia, o godz. 8.00 będzie sprawowana msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
  7. W przyszłą  niedzielę, I miesiąca stycznia po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  8. Przypominamy, iż nie będzie wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy.