Ogłoszenia duszpasterskie 27 XI 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasło brzmi Wierzę w Kościół Chrystusowy. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, modlitwy i wyrzeczenia. Wykorzystajmy ten nowy czas do odnowy naszej więzi z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza chodzi o powstrzymanie się od zabaw i różnych przyjemności.
 2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W I piątek korzystamy z sakramentu pokuty pół godziny przed mszą św. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spowiedź we wtorek w czasie rekolekcji o godz. 11.00. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 będzie sprawowana msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę I miesiąca grudnia po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W okresie Adwentu celebruje się mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie, tzw. mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach zapraszamy naszych wiernych codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy również dzieci na msze święte roratnie, podczas których dzieci będą otrzymywały naklejki do wklejenia na planszę adwentową.
 5. Zwyczajem lat ubiegłych w naszej parafii można nabyć świece wigilijne. Ofiary złożone przy nabywaniu tych świec przeznaczone są na dzieci, które nie mają domu rodzinnego, są  niechciane i opuszczone. Świece są w cenie 10 zł i 20 zł.
 6. Przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Prosimy o wsparcie. Niech to będzie piękny dar naszego serca dla dzieci potrzebujących wsparcia i pomocy.
 7. Dziękujemy dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.
 8. W przyszłą  niedzielę ofiary, które złożymy do puszki wychodząc z kościoła będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. Przez okres Adwentu przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego w kościele wigilijnego opłatka. Ofiary, które składamy z racji otrzymanych opłatków przeznaczamy na utrzymanie kościoła w naszej parafii, która jest dla nas wspólnym dobrem. Mając na uwadze utrzymanie kościoła chcemy z tych ofiar ubezpieczyć kościół, cmentarz i obiekty parafialne. Są również duże rachunki jeżeli chodzi o światło, które jest drogie i ciągle drożeje. Pamiętajmy – kościół to nasz wspólny dom, to również instytucja, która wymaga troski, pomocy i nieustannego wsparcia, aby mógł właściwie funkcjonować. Prosimy Radę Duszpasterską, również nowo powstałą wspólnotę Odnowę w Duchu Świętym, Akcję Katolicką, Krąg Biblijny, koła różańcowe i wiernych z parafii chętnych do współpracy, aby dostarczyć opłatek do poszczególnych rodzin z naszej parafii.
 10. Przypominamy dzisiaj, że po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie imieninowe poszczególnych grup z naszej parafii. Zapraszam również wszystkich, którzy służą parafii, pomagają w sensie współpracy na to spotkanie.
 11. Informujemy, że w związku z planowanym remontem mostu na rzece Wieprz, przejazd przez most do miejscowości Klarów w dniach od 30 listopada (środa) do 3 grudnia (sobota) będzie zamknięty. Planowany dojazd do Klarowa będzie przez drogę gminną oraz leśną od strony miejscowości Maryniów.
 12. W dniu 30 listopada tj. w środę zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 16:15 przed Najświętszym Sakramentem prowadzoną przez nowopowstałą wspólnotę w naszej parafii – Odnowę w Duchu Świętym.
 13. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą  niedzielę, tj. 4 grudnia. Zakończenie rekolekcji odbędzie się we wtorek, 6 grudnia wraz ze spowiedzią świętą.

Program rekolekcji adwentowych 4-6 grudnia 2022 r.

Dzień I Niedziela 4 XII

8.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

9.30 Msza Święta z nauką dla wszystkich

10.45 Msza Święta z nauką dla dzieci i ich rodziców

12.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

15.00 Msza Święta z nauką w Starościcach

17.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży

Dzień II Poniedziałek  5 XII

9.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

11.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich (zapraszamy również dzieci)

15.00 Msza Święta z nauką w Starościcach

17.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży

Dzień III Wtorek 6 XII

Zakończenie rekolekcji i Dzień Spowiedzi Św.

9.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

11.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich (zapraszamy również dzieci)

15.00 Msza Święta z nauką w Starościcach

17.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży