Ogłoszenia duszpasterskie 27 X 2019

  1. Dziś przypada w Kościele 30 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego.
  2. W piątek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o 8.00 i 9.30. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.30 odmówimy Różaniec za zmarłych spoczywających w tym świętym miejscu. O godz. 12.00 będzie sprawowana Msza Św. Po liturgii Eucharystii odbędzie się procesja przez nasz cmentarz parafialny z poszczególnymi stacjami. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00.
  3. 2 listopada, w sobotę wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca. O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Św. ze zmianą tajemnic różańcowych. O godz. 12.00 na liturgii Mszy Św. gromadzimy się na naszym cmentarzu parafialnym. Zgodnie z tradycją w tym dniu będzie odprawiona też Msza Św. o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, I miesiąca listopada po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. W dniach 1-8 listopada możemy uzyskać odpust ofiarując go za naszych bliskich zmarłych. Spełniamy następujące warunki: nawiedzamy cmentarz, ewentualnie kościół (miejsce święte) ; korzystamy z sakramentu pokuty; przyjmujemy Komunię Św. i modlimy się w intencji Ojca Św.
  6. Od niedzieli, 3 listopada do 20 listopada w czasie Mszy Św. o godz. 17.00 modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Naszym bliskim zmarłym ofiarujemy również w tym dniu modlitwę różańcową. Przypominamy – kartki wypominkowe składamy do skrzynki, która jest umieszczona przy stoliku z prasą katolicką. 1 i 2 listopada można również składać kartki wypominkowe na cmentarzu przy kaplicy. Tradycyjnie, ofiary zebrane z tacy w kościele i na cmentarzu 1 i 2 listopada będą przeznaczone na opłatę za śmieci z cmentarza parafialnego.
  7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
  8. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Cena egzemplarza – 6 zł.
  9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki. Przeznaczone są na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.