Ogłoszenia duszpasterskie 27 I 2019

1. Przeżywamy obecnie w Kościele 3 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i wszystkich chętnych aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Mamy na uwadze tych, którzy obchodzą pierwsze piątki.
3. W I sobotę miesiąca będzie sprawowana Msza Św. o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
4. W sobotę, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze Św. przynosimy świece zwane gromnicami. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00; w kaplicy w Starościcach Msza Św. będzie odprawiona o godz. 10.45. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
5. Przyszła niedziela jest I w miesiącu lutym. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
6. Przypominamy, iż w dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe grup modlitewnych z naszej parafii. Tak jak zawsze zapraszamy Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką, Krąg Biblijny, Koła Różańcowe, zapraszamy także naszą młodzież.
7. Zwracamy się do rodziców dzieci I-szo komunijnych, aby w bieżącym tygodniu rozebrać scenerię ze świąt Bożego Narodzenia (termin do uzgodnienia).
8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest do nabycia film na DVD pt. „Bóg nie umarł cz.2”. Cena Gościa Niedzielnego – 5 zł.
9. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.