Ogłoszenia duszpasterskie 26 XII 2022 r.

 1. Radość Bożego Narodzenia w Kościele przedłużamy na 8 dni, tzw. Oktawę. W dniu dzisiejszym patronuje nam św. Szczepan – pierwszy męczennik, który przypomina, iż prawda o Zbawicielu, warta jest największej ludzkiej ofiary.
 2. 27 grudnia, tj. we wtorek w liturgii wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. W tym dniu na Mszy Św. kapłan błogosławi i podaje wiernym wino.
 3. 28 grudnia, tj. w środę w liturgii wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tego dnia o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Św. rodziców z małymi dziećmi. Zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 4. 30 grudnia, w piątek przeżywamy wspólnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Święta Rodzina jest dla nas wzorem jak mamy żyć w rodzinie i przez rodzinę. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
 5. Wyrażam wdzięczność rodzicom dzieci I-komunijnych za zaangażowanie, pracę i przygotowanie scenerii w kościele na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za pomoc i miłą chęć współpracy.
 6. W sobotę 31 grudnia zgromadzimy się na Mszy Świętej o godz. 17.00, aby podziękować Panu Bogu za przeżyty czas 2022 roku, który przechodzi już do historii. Będziemy wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo oraz potrzebną pomoc Bożą dla całej naszej wspólnoty parafialnej na następny rok 2023.
 7. Prosimy o składowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w pobliżu budynku gospodarczego, tam gdzie jest umiejscowiony śmietnik. Termin składowania zużytego sprzętu jest wyznaczony do 26 stycznia. Zużyty sprzęt jest przeznaczony, w sensie wsparcia Kościołowi na wschodzie.
 8. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca stycznia po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niedziela ta rozpoczyna Nowy Rok i patronuje nam Święta Boża Rodzicielka.
 9. Od środy, tj. od 28 grudnia rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin modlitwę i Boże błogosławieństwo. Chcemy spotkać się z wiernymi, aby swoją obecnością im pomóc. I to jest zasadniczy i fundamentalny cel wizyty duszpasterskiej. Odwiedziny duszpasterskie są zawsze miłą okazją, aby włączyć wiernych w życie wspólnoty parafialnej. Kolęda ma także służyć zbliżeniu się duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian. Prosimy o obecność wszystkich członków rodziny. Zależy nam również w tym czasie na uczestnictwie dzieci i młodzieży. Prosimy również, aby mieszkaniec domu odprowadził kapłana do swego sąsiada. Wyjście gospodarza na zewnątrz posesji, otwarta furtka jest dla nas zawsze miłym gestem zaproszenia. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00. Prosimy o przywóz kapłana do poszczególnych miejscowości.
 10. Ze względu na wizytę duszpasterską, w naszym kościele nie będzie sprawowanej Mszy Świętej popołudniu.
 11. Porządek wizyty duszpasterskiej:

Środa, 28 grudzień:

9.00  Antoniów od Zalesia w kierunku Starościc – 1 kapłan

          Kolonia Antoniów – 1 kapłan

15.00 ul. Partyzancka 26 (blok) – 1 kapłan

Czwartek, 29 grudzień:

9.00  Starościce od państwa Romanów w stronę Stacji Kolejowej i do wsi do wesołego miasteczka, zakończenie u państwa Krupińskich – 1 kapłan

         Starościce w polach, początek od państwa Chomów, zakończenie u państwa Jarszaków – 1 kapłan

Sobota, 31 grudzień:

9.00  Klarów, od państwa Ostaszów – 1 kapłan

          Klarów, od państwa Romińskich – 1 kapłan