Ogłoszenia duszpasterskie 26 XII 2021 r.

  1.  Dzisiejsza niedziela to uroczystość Świętej Rodziny. Święta Rodzina jest zawsze dla nas wzorem jak my mamy żyć w rodzinie i przez rodzinę. Radość Bożego Narodzenia w Kościele przedłużamy na osiem dni, tzw. oktawę.
  2. 27 grudnia, tj. w poniedziałek w liturgii wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. W tym dniu na mszy św. kapłan błogosławi i podaje wiernym wino.
  3. 28 grudnia w liturgii wspominamy św. Młodzianków, męczenników.
  4. Wyrażamy wdzięczność rodzicom dzieci I-komunijnych za zaangażowanie, pracę i przygotowanie scenerii w kościele na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za pomoc i miłą chęć współpracy.
  5. W piątek, 31 grudnia zgromadzimy się na mszy św. o godz. 17.00, aby podziękować Panu Bogu za przeżyty czas 2021 roku, który przechodzi już do historii. Będziemy wspólnie wypraszać Boże błogosławieństwo oraz potrzebną pomoc Bożą dla całej naszej wspólnoty parafialnej na następny rok 2022.
  6. Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, ks. arcybiskup Stanisław Budzik udziela dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br. Jednocześnie usilnie zachęca wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny).
  7. W sobotę, 1 stycznia – Nowy Rok, czcimy w Kościele Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia modlimy się o pokój na całym świecie.
  8. W przyszłą niedzielę, tj. 2 stycznia po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.