Ogłoszenia duszpasterskie 26 VI 2022 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca lipca. W I sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych. Spowiedź z racji I piątku odbędzie się pół godziny przed mszą św. rano i wieczorem.
  3. 29 czerwca, tj. w środę czcimy w liturgii Św. Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00 i o 18.00. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lipca. Po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. Przypominamy, iż od przyszłej niedzieli, w czasie wakacji nie będzie sprawowana msza św. o godz. 10.45.
  5. Zapraszamy na 44 Pieszą Pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia. Zwracamy się zwłaszcza do ludzi młodych, aby przeżyli rekolekcje w drodze. Atmosfera, entuzjazm i bycie ze sobą na modlitwie daje każdemu człowiekowi poczucie radości i więź bliskości z Panem Bogiem. Również w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy zaniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce jest od lat niezmienny – 85 zł.  W parafii zapisy na pielgrzymkę trwają do 25 lipca. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Drogowskazy wiary”.
  6. Decyzją ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika nasz ks. Krzysztof Kloc został przeniesiony po sześciu latach pracy w parafii Milejów do parafii pw. Św. Dominika w Turobinie. Ks. Krzysztof Kloc zaczął pracę w parafii Milejów zaraz po święceniach jako neoprezbiter. Księdza Krzysztofa postawa spokoju, zrozumienia i dużej gorliwości urzekała nas wszystkich. Droga powołania kapłańskiego jest realizowana w służbie Bogu i ludziom. Pragniemy wszyscy z całego serca gorąco podziękować za gorliwą pracę, przeżyty czas spotkań, życzliwość, dobro i spokój. Wszyscy życzymy księdzu Krzysztofowi na nowej placówce duszpasterskiej Bożego błogosławieństwa, wielu łask i również wielkiej miłości do nowej wspólnoty. Niech dobry Bóg księdza Krzysztofa obdarza wszelakimi łaskami w posłudze kapłańskiej.
  7. Na miejsce ks. Krzysztofa został skierowany do pracy w parafii Milejów ks. Paweł Serewa, który ostatnio pracował w parafii pw. Św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Na nowej placówce duszpasterskiej w Milejowie przyjmujemy ks. Pawła z wielką otwartością i życzliwością i życzymy mu, aby prowadził Lud Boży z miłością do Pana Boga.