Ogłoszenia duszpasterskie 26 V 2019

1. Obecnie w Kościele przeżywamy wspólnie VI Niedzielę w Okresie Wielkanocnym.
2. Już za trzy tygodnie nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała odpust ku czci św. Antoniego. Zgromadzimy się w kościele 16 czerwca na uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12.00. W wigilię odpustu parafialnego, 15 czerwca, w sobotę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. za naszych bliskich zmarłych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Będzie również możliwość przed Mszą Św. modlitwy imiennej w wypominkach.
3. Przed nami miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszym kościele po mszach św. o godz. 18.00. Pragniemy naszą modlitwą wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i całego świata.
4. W bieżącym tygodniu w I sobotę miesiąca czerwca będzie sprawowana Msza Św. o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
5. Przyszła niedziela jest uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Ofiary zbierane w tym dniu do puszki będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
6. Św. Jan Maria Vianney, Proboszcz z Ars powiedział: „Nie ma złych kapłanów. Są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą”. Dziękujemy za modlitwę w intencji kapłanów w naszym kościele parafialnym. W każdy piątek przed wieczorną Mszą Świętą Legion Maryi modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a w czwartki Krąg Biblijny Koronką do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie prosząc o świętość i wierność powołanych do Służby Bożej. W trosce o Kościół i kapłanów zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Kapłańskiej. Obrazki z modlitwą Świętego Jana Pawła II możemy otrzymać przed kościołem.