Ogłoszenia duszpasterskie 26 I 2020

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 3 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego, po raz pierwszy obchodzoną jako Niedziela Słowa Bożego. W nawiązaniu do prośby wyrażonej na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, aby «jedna niedziela w ciągu roku została w całości poświęcona Słowu Bożemu, aby zrozumieć niewyczerpalne bogactwo pochodzące z tego nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem», papież Franciszek ustanowił III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. W bieżącym tygodniu wypada I sobota miesiąca. W I sobotę Msza Św. będzie sprawowana o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze Św. przynosimy świece zwane gromnicami. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  4. Przyszła niedziela jest I w miesiącu lutym. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. Przypominamy, iż w dniu dzisiejszym o godz. 12.00 przy mogile powstańców styczniowych w Klarowie będzie sprawowana uroczysta Msza Św. z racji 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
  6. Zwracamy się do rodziców dzieci I-szo komunijnych, aby w bieżącym tygodniu rozebrać scenerię ze świąt Bożego Narodzenia (termin do uzgodnienia).